1 Milyon Kazanan Yarışmacı

Yıllardır yapılan kim beşyüz milyar ister? adlı yarışmada onlarca birey yarışmaktaydı. Farklı derecelerde zorluklarla başa çıkmaya çalışan yarışmacıların neredeyse hiç biri 1milyon değerinde ki soruyu görme fırsatı dahi yakalayamamıştı. Fakat geçtiğimiz akşam karakteri ve bilgisiyle kazanma ihtimalini bizlere hissettiren bir genç vardı. Kenan İmirzalıoğlu'nun karşısında oturan ve sorulara bir bir doğru cevabı veren kim beşyüz milyar ister arda lakabıyla uzun süre bizlere kendisini unutturmayacak olan saygı değer genç son soruda istiklal marşının on kıtasını tek tek okuyarak bu soruya doğru vevap verme başarısına imza attı. 

Kim Beşyüz Milyar İster Arda

Son dönemde gençlerin çoğu bırakın on kıtayı ilk iki kıtasını hatta andımızı bile hatılayamazken Arda'ya sorulan soruda tam olarak herkesin bilmesi gereken on kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nda şıklar içerisinde bulunan kelimelerde hangi kelimenin diğerlerinden daha az geçtiği soruldu. Arda ise çok rahat ve kendinden emin bir şekil de süre sorunu olmamasından kaynaklı olarak sesli bir denemeyle istiklal marşını okudu ve okurken diğer dört kelimenin kaç kere keçtiğini bir kerede hesaplayarak son kararının "Toprak" olduğunu belirtti. Yarışma formatından kaynaklı olan bir miktar heyecanlandırma beklemesinin ardından soruyu doğru bildiğini anladığımız yeşil rengi şık üzerinde yanarak hem kendisine hem de bizlere mutlu bir gece yaşattı.

Kim Beşyüz Milyar İster 1 Milyonluk Soru

Arda uzun süredir cevaplanamayan hatta görülemeyen bir soru olan 1 milyon TL değerindeki soruyu bizlere izleme ve onun adına gururlanma hakkını vermiş oldu. Bu yarışmaya katılarak bizlere kim beşyüz milyar ister? yarışmasında en son soruyu izleme ve heyecanlanma fırsatını verdiği için Ardaya teşekkür ediyor ve kendisine gelecek yaşamında başarılar diliyoruz. İyiki varsın Arda.

Arda Ayten Kimdir?

Arda Ayten aslında şuan çıkacak olan haberlerde mükemmel, deha, zeki, gibi tabirlere yakıştırılacak olsada aslında bu başarıya ulaşmadan önce de bu atıfları alabilecek karaktere sahip bir gençti. Sürekli kitap okuduğunu belirten Arda kazandığı yarışma ikramiyesiyle daha çok kitap alacağından bahsederek zaten bu yarışmayı kazanacağının sinyallerini herkese vermişti. 

Para olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabildiğini belirten Arda bu yıl içerisinde ise 100'ü aşkın kitap bitirdiğini söyledi. Tıp fakültesi okuyan Arda'nın aile yapısı ise kendisi 4 yaşındayken olumsuz bir yapıya dönmek zorunda kalmış. Annesi ve babası 4 yaşında iken boşanmış olan Arda babasının yıllardır kendisini aramayışını da belirtti. Umarız gelecek yaşamında bunlarla değil de eskisi gibi kitaplara yoğunlaşan bir genç olarak yaşamına devam eder ve daha ismini kim beşyüz milyar ister? yarışmaları ya da onlarca haber kanalında farklı konularda duyarız. 

Haberin videosunu ATV'nin youtube hesabından izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=6vQcyT_YiPc

Sitemizdeki "MARFOD, 2020'ye RİTİM'li Başladı” haberine buradan ulaşabilirsiniz...